Держкомпанія Центренерго закупить 2,2 млн тонн вугілля у Казахстані, США та Польщі для проходження опалювального сезону.

Про це в інтерв’ю LIGA.net повідомив голова наглядової ради Центренерго й заступник голови Фонду держмайна Денис Кудін. Він пояснив, що 1,5 млн тонн вугілля АТ буде поступово отримувати залізницею з Польщі, Казахстану та Білорусі (вугілля з Казахстану купується через Білорусь. Це пов’язано з російськими санкціями проти Центренерго).

Ще компанія отримає морем 215 000 тонн до кінця листопада, в тому числі – вугілля американського походження, каже голова наглядової ради. Ще не менше 235 000 тонн має припливти морем в грудні, 250 000 тонн – в січні. Цих поставок має вистачити на опалювальний сезон, додав Кудін.

При цьому на Центренерго не розглядають переведення енергоблоків на газ. Зараз газ розглядають як резервний варіант.

Що стосується українського вугілля, то у цьому році державні шахти недовидобули 700 000 тонн із запланованих 5,4 млн тонн.

Нагадаємо, дефіцит і шалена вартість газу на європейському ринку змусили виробників електроенергії перейти на вугілля. Таким чином, його вартість вже також побила рекорд 2008 року в понад $200 за тонну.

Міністерство енергетики схвалило новий графік накопичення вугілля для ТЕС і ТЕЦ до опалювального сезону. У ньому плановий показник запасів вугілля до початку опалення вдвічі більше, ніж торішній план у 1,4 млн тонн.

Тим часом на складах ТЕС в Україні накопичено вкрай низькі запаси вугілля – удвічі менше, ніж повинно бути за графіком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: