За словами фахівця, експрезидент нічого не їв з моменту поїздки в Грузію і наразі потребує госпіталізації.

Міхеіл Саакашвілі фактично не їсть уже два тижні, а ситуацію з голодуванням ускладнює рідкісне захворювання крові в експрезидента Грузії. Про це попередив лікар українського політика Ніколоз Кіпшидзе.

За його словами, стан здоров’я Міхеіла Саакашвілі в колонії погіршується і він потребує переведення в медичний заклад.

Офіційно експрезидент Грузії оголосив голодування з моменту затримання 1 жовтня і протягом зазначеного часу періодично вживав соки і воду з медом.

“Його стан досить серйозно погіршився … Два дні тому він виглядав зовсім інакше, а тепер справа складніша. Йому стало складно ходити, трохи важко говорити тощо… Він відмовляється приймати мед та соки і тепер п’є тільки воду”, — заявив Кіпшидзе і додав, що Міхеіл Саакашвілі фактично не їсть уже два тижні.

За прорахунками лікаря, Міхеіл Саакашвілі голодує вже 14-15 днів. Експрезидент зізнався Ніколозу Кіпшидзе, що ні під час поїздки в Грузію, ні в Батумі він нічого не їв, оскільки “в нього не було їжі”.

Ситуацію з голодуванням ускладнює рідкісне захворювання крові в Міхеіла Саакашвілі — таласемія крові — спадкове генетичне захворювання, яке виникає при пошкодженні генів гемоглобіну.

“Я ніколи не говорив про це по телевізору, а сьогодні отримав право оприлюднити … При цій хворобі крові не може бути абсолютно ніякого голодування”, — підсумував Ніколоз Кіпшидзе.

Таласемія крові — хвороба Міхеіла Саакашвілі

При таласемії крові в людини немає гену, який потрібен для повноцінного синтезу гемоглобіну. При захворюванні руйнуються клітини крові, що призводить до певних наслідків:

тканини організму не отримують достатньої кількості кисню;
розвивається анемія (недокрів’я);
залізо накопичується у великій кількості в різних органах.

Важка форма таласемії крові може призвести до летального результату, і сама хвороба може проявлятися у вигляді збільшення селезінки і печінки, блідості шкіри, виразок у зоні гомілок і появи каменів у шляхах жовчі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: