На відміну від американців, Естонія не евакуюватиме працівників свого посольства в Україні. Про це у суботу, 22 січня, заявив Delfi посол країни у Києві Каймо Кууск.

За його словами, у столиці спокійно і немає жодної паніки через можливу атаку Росії.

«Нещодавно прогулювався Майданом і почув там навіть естонську мову. Звичайний вихідний день», – зазначив посол.

Проте Кууск додав, що останні новини все ж таки впливають на людей, але не можна дозволяти себе залякувати, – «це і є мета Москви».

«Якщо в тебе біля кордону більше, ніж 100 000 солдатів, то ти маєш бути готовим до активних військових дій, саме до активних, тому що війна йде вже вісім років… Ми були одні з перших, хто допоміг. У нас немає величезних масштабів, але ми не залишили тих, хто просить допомоги на самоті, це найважливіше», – додав дипломат і запевнив, що Україна готова себе захистити.

Кууск зазначив, що в американців там понад 1000 працівників, «і в якийсь момент вони були обережнішими, ніж інші».

«Мені дуже подобається імпровізувати, але я не думаю, що це потрібно робити від початку», – підсумував дипломат.

Раніше ми писали, що США можуть почати евакуацію співробітників посольства в Україні наступного тижня. Посольство США в Україні попросила Держдепартамент дозволити від’їзд другорядних співробітників дипмісії.

Раніше повідомлялося, що Росія готується до евакуації власних дипломатів із України. 5 січня країну залишили 18 людей – переважно діти та дружини російських дипломатів.

Нагадаємо, Міноборони Канади направило загін сил спеціального призначення в Україну. Зокрема, військові допомагатимуть своєму дипломатичному корпусу у разі вторгнення Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: