Туреччина вперше почала використовувати природний газ, який був видобутий в Чорному морі. Про це сказав президент країни Реджеп Тайіп Ердоган під час церемонії спалювання першого видобутого з тестової свердловини газу на чорноморському шельфі в провінції Стамбул, повідомило напередодні Анадолу.

За його словами, за допомогою видобутку чорноморського газу Анкара має намір істотно зменшити залежність від зовнішніх поставок блакитного палива.

“Свердловини, які ми пробурили в Чорному морі – не перші і не останні. З початком видобутку чорноморського газу найближчим часом ми значно знизимо нашу залежність від зарубіжних джерел. Сьогодні ми вперше спалюємо чорноморський газ, який ми виявили і почали видобувати на глибині в кілька сотень метрів”, – заявив Ердоган.

Глава держави зазначив, що Туреччина провела бурові роботи в Чорному морі, незважаючи на всі спроби перешкодити цьому за допомогою санкцій, погроз, шантажу та залякування.

Ердоган також вказав, що завдяки технічним можливостям, яких Туреччина досягла в бурінні, їй вдалося покінчити із зовнішньою залежністю в цій сфері.

“Раніше ми проводили бурові роботи з міжнародними компаніями з лізингу. Зараз ми виконуємо цю роботу за допомогою власних суден і власних людських ресурсів”, – констатував він.

За словами Ердогана, зараз Туреччина докладає інтенсивних зусиль для того, щоб розпочати першу фазу розробки чорноморського газу до 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: