Наступного року інфляція в Україні складатиме 5%, а середня європейська ринкова ціна на газ за рік очікується на рівні $460 за тисячу кубометрів.

Такий прогноз озвучив Сергій Ніколайчук, заступник голови Національного банку України.

«Поки що у нас актуальним залишається наш жовтневий прогноз з інфляційного звіту. По інфляції це 9,6% на кінець цього року і 5% наступний рік. Ну по цьому року, скоріш за все, з урахуванням останніх цифр, останніх тенденцій ми будемо мати трохи вищу цифру, а на наступний рік я думаю, що в нас є всі шанси привести інфляцію до цілі — 5%», — коментує заступник голови НБУ.

За його словами, наступного року НБУ очікує зростання ВВП на рівні 3,1%. Проте, існує ризик, що ця цифра насправді буде нижчою від прогнозованої. «Я б зараз не говорив би, що це ризики занадто великі, що цифра буде набагато меншою ніж наш прогноз — 3,1%. На наступний рік ми очікуємо прискорення економіки та зростання до 3,8%», — додає Ніколайчук.

Що ж до ціни на газ на європейському ринку, прогнозується, що протягом першого кварталу 2022 року ціна знизиться до рівня $700−750 за тисячу кубометрів. «Очікуємо, що протягом року ціна буде знижуватися до рівня $300−400, а середньорічна ціна становитиме приблизно $450 за тисячу кубометрів. Попри те, що ця ціна буде значно нижчою, вона все ж перевищуватиме показники, які трималися на ринках до початку цьогорічного сплеску цін», — наголосив експерт.

Таким чином, коливання цін на енергоносії на європейських ринках неодмінно вплине на внутрішньоукраїнські ціни. Проте в Україні це зростання відбуватиметься повільніше. «У нас трошки менші темпи очікуємо зростання цін і для теплокомуненерго і для побутових споживачів. Однак так, в наступному році ми очікуємо, що ціна на газ внесе певний внесок в загальну споживчу інфляцію», — підсумував Сергій Ніколайчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: