У Білорусі влада ввела кримінальну відповідальність для підписників на Telegram-канали, які визнано “екстремістськими”. Тепер цим підписникам загрожує до 7 років в’язниці, повідомило Головне управління з боротьби з організованою злочинністю МВС Білорусі в середу, 13 жовтня.

Відзначено, що 12 жовтня було ухвалено постанову Ради міністрів за №575 Про заходи протидії екстремізму і реабілітації нацизму, яка регламентує порядок реалізації положень закону Про протидію екстремізму.

“У зв’язку з цим ГУБОЗ починає роботу з визнання незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, в т.ч. в месенджерах і соціальних мережах – екстремістськими формуваннями! Це означає, що підписників екстремістських Telegram-каналів і чатів притягатимуть до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу (до 7 років позбавлення волі) як учасників екстремістського формування”, – йдеться в повідомленні.

Станом на 9 жовтня в Білорусі “екстремістськими” визнали 114 Telegram-каналів. Більшість із них критикують режим Олександра Лукашенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: