У Києві поблизу Верховної ради вранці 3 листопада почалась акція проти карантинних обмежень та “примусової вакцинації”. На акцію прийшли близько тисячі людей, вони перекрили проїжджу частину по вулиці Грушевського та Шовковичну.

Також на акцію приїхали люди з інших міст. Як розповіла одна з учасниць акції Мілана з Маріуполя, вона не хоче вакцинуватись і її вимога полягає у тому, аби підприємство, на якому вона працює – оплачувало тести для допуску на робоче місце.

“Я працюю водієм трамвайно-тролейбусного управління, нас незаконно відсторонили від функціональних обов’язків, це дискримінація за медичними показниками, нас лишили без зарплати. Я здорова людин, і вважаю, що я ніякої загрози не несу. Я не відмовляюсь проходити тести, але тільки коштом підприємства, але на це наше керівництво не іде. Нас відсторонили до того моменту, поки ми не вакцинуємось”, – каже жінка.

Деякі люди тримали плакати “Скажи “ні” обов’язковій вакцинації”, говорити з представниками ЗМІ вони відмовились.

Акцію охороняють представники поліції. За винятком невеликих перепалок з правоохоронцями, ситуація наразі спокійна.

Що відомо

  • В Україні 2 листопада понад 23 тисячі нових випадків коронавірусу, 720 людей померли. Через коронавірус лише за добу госпіталізовано понад 5 тисяч людей. 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомили в МОЗ.
  • Усі вакцини проти коронавірусу є ефективними проти важкого перебігу та смерті у разі інфікування будь-яким із відомих штамів SARS-COV-2. Однак, вакциновані люди можуть мати легку форму цього захворювання і заражати нещеплених. Тому важливо отримати повний курс вакцинації максимальній кількості людей.
  • Через поширення коронавірусу більшість регіонів України перейшли у “червону” зону, де діють карантинні обмеження, зокрема на пересування в громадському транспорті: обов’язковою для проїзду є наявність COVID-сертифікат про наявність вакцини. Київ також із 1 листопада у “червоній” зоні.
  • Кабмін опублікував постанову, якою запровадили “жовті” та “зелені” COVID-сертифікати. “Жовтий” сертифікат має інформацію про перше щеплення, а “зелений” — про повний курс. Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку “Дія” відповідають європейським.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: