Правоохоронці викрили підлітка, який за гроші надавав доступ до сайту, схожого на додаток Дія. У спеціальному редакторі на бажання клієнтів він міг створити фальшиві копії COVID-сертифікатів.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За доступ до сайту мешканець Миколаєва брав від 250 до 650 гривень. Кошти надходили на його електронний гаманець одного з платіжних сервісів Російської Федерації, з якого потім підліток переводив кошти на картковий рахунок.

Після оплати він надсилав замовнику архів із програмним забезпеченням, клієнту залишалося його встановлювати на власний смартфон. На сайті було авторизовано понад тисячу користувачів.

“У результаті санкціонованого обшуку правоохоронці знайшли на комп’ютері та смартфоні юнака вихідні файли фейкового мобільного додатку Дія, листування з покупцями, відомості про продаж архіву та отримані кошти”, – йдеться у повідомленні.

Зараз вживаються заходи щодо блокування всіх каналів розповсюдження фейкового додатка, притягнення до відповідальності осіб, які придбали послугу.

Підлітку інкримінують несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч. 1 ст. 361 КК України).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: