У Верховну Раду внесли три законопроекти, які посилюють кримінальну відповідальність за скоєння ДТП, які спричинили смерть людей. Про це свідчать дані на сайті парламенту у вівторок, 23 листопада.

Законопроект №6240 “Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей”, внесений позафракційним депутатом Юлією Світличною передбачає, що винуватець ДТП з важкими травами або смертельним наслідком від 5 до 8 років в’язниці (зараз 3-8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

При цьому за порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника термін збільшиться до 8-12 років (зараз 5-10 років), а права керувати транспортним засобом позбавлять довічно. Таке ж покарання пропонується за скоєння ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що спричинило смерть. Якщо ж жертв буде більше, термін становитиме 12-15 років (зараз 7-12 років).

Водночас, трохи м’якше покарання пропонує альтернативний законопроект №6240-1 від фракції Слуга народу: від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5-7 років у разі ДТП з тяжким або смертельним наслідком.

Нарешті, третій законопроект №6240-2 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту” пропонує за ДТП, що спричинило смерть або тяжкі тілесні ушкодження садити винуватця на строк від 5 до 8 років із позбавленням права керувати транспортним засобом на 5 років.

Зазначимо, що за даними поліції, з січня до жовтня включно в Україні сталося 154 480 ДТП, внаслідок яких загинуло 2592 особи, а ще 24 905 постраждало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: