ФСБ Росії заявила про затримання двох осіб, які нібито готували військовий переворот у Білорусі і вбивство Олександра Лукашенка.

“Федеральною службою безпеки РФ спільно з Комітетом державної безпеки Республіки Білорусь (РБ) в результаті проведеної спецоперації припинено протиправну діяльність Зянковича Юрія Леонідовича, який має подвійне громадянство США і Республіки Білорусь, і громадянина РБ Федути Олександра Йосиповича, які планували здійснення військового перевороту в Білорусі за відпрацьованим сценарієм “кольорових революцій” із залученням місцевих і українських націоналістів, а також фізичне усунення президента Олександра Лукашенка”, – йдеться в повідомленні.

Стверджується, що Зянкович прибув до Москви після консультацій у США і Польщі для зустрічі з представниками Збройних сил Білорусі, щоб переконати їх брати участь у військовому перевороті. В ході зустрічі “змовники” заявили “білоруським генералам”, що для успішної реалізації їх задуму необхідно фізичне усунення практично всієї верхівки керівництва республіки, стверджують у ФСБ.

Також у російській спецслужбі заявляють, що план військового перевороту включав захоплення радіо і телецентрів для трансляції звернення до народу, блокування в столиці лояльних діючій владі підрозділів внутрішніх військ та ОМОНу. Нібито готувалося повне відключення енергосистеми Білорусі для утруднення дій силових і правоохоронних структур.

Кінцевою метою була зміна конституційного ладу зі скасуванням посади президента і покладанням керівництва країною на “Комітет національного примирення”, йдеться в повідомленні.

“Заслуговує на увагу, що датою здійснення військового перевороту опозиціонери обрали день проведення параду Перемоги в Мінську 9 травня. Після документування зазначеної зустрічі змовники були затримані російськими органами безпеки і передані білоруським партнерам”, – додається в повідомленні.

Тим часом, держТБ Білорусі показало сюжет, у якому глава КДБ Іван Тертель повідомив, що була припинена робота організованої групи, яка намагалася захопити владу в країні.

ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: