В Офісі президента повідомили деталі розмови Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, що відбулася перед початком саміту НАТО в понеділок, 14 червня.

Відзначається, що ключову увагу співрозмовники приділили питанням євроатлантичної інтеграції України, зокрема в контексті саміту НАТО.

Зеленський відзначив важливість чіткої перспективи членства в Альянсі для України, яка йде по шляху реформ в умовах складних для безпеки викликів.

“Ми зробили все, що потрібно для отримання Плану дій щодо членства. Прийшов час, щоб наші партнери і союзники підтримали Україну конкретними діями і рішеннями”, – сказав президент.

Він наголосив на важливій ролі британського головування в Групі семи і подякував за закріплені в підсумковому комюніке саміту G7 чіткі сигнали на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Зеленський також розповів Джонсону про ситуацію з безпекою на сході і біля кордонів України. Він зазначив, що повного відведення російських військ не відбулося, і рівень військової загрози для України залишається високим.

Президент акцентував увагу на важливості подальшої співпраці з Великою Британією у сфері розвитку оборонних можливостей України та зміцнення українського флоту.

Крім того, Зеленський підняв питання протидії реалізації проекту Північний потік-2, який є у сфері безпеки викликом для України, і зазначив, що його введення в дію неприпустиме.

“Співрозмовники обговорили продовження діалогу на вищому рівні. Володимир Зеленський підтвердив запрошення Борису Джонсону відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України”, – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: