В Україну надійдуть додаткові американські вакцини проти COVID-19 за міжнародною програмою COVAX, повідомила 5 липня тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час візиту в пункт вакцинації в Одесі. Її виступ процитувала пресслужба посольства США в Україні.

“Уряд США вже протягом багатьох років співпрацює з урядом України у напрямку вакцинації проти туберкульозу та ВІЛ, допомагає з дитячою вакцинацією. Робота, яку ми виконуємо щодо боротьби з COVID-19, це продовження діяльності, яку ми впроваджуємо протягом багатьох років у галузі охорони громадського здоров’я”, – заявила Квін.

За її словами, Штати надали $4 млрд для розподілу і постачання вакцин у світі в межах програми COVAX. Дипломатка нагадала, що президент США Джо Байден вів мову про закупівлю додаткових 500 млн доз вакцини Pfizer для країн із низьким і середнім рівнем доходу.

“Ці вакцини розподіляються по всьому світу, включно з Україною”, – підкреслила вона.

В Україні над розвитком інфраструктури для зберігання, транспортування і розподілу вакцин працює Агентство міжнародного розвитку США (USAID).

Відповідаючи на запитання “Радіо Свобода” про можливість перетину американського кордону вакцинованими китайською вакциною CoronaVac, Квін зазначила, що США рекомендують країнам купувати вакцини, які затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

“У нас немає улюбленців серед вакцин, які ВООЗ рекомендувала для використання. Ті вакцини, що ми будемо надавати Україні через COVAX, будуть американського виробництва”, – запевнила Квін.

Які саме вакцини постачатимуть США в Україні, вирішать урядові експерти у Вашингтоні, додала дипломатка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: