У вівторок, 1 лютого, вперше в історії розпочався фізичний імпорт газу з Угорщини в Україну.

Про це голова “Оператора ГТС України” Сергій Макогон повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Раніше система ГТС могла працювати тільки у напрямку з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам була створена можливість транспортування газу в обох напрямках”, – зазначив він.

За його словами, угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть і в разі відсутності транзиту.

Крім того, наголосив Макогон, відкриття цього напрямку створило можливість для трейдерів організовувати постачання в Україну скрапленого газу LNG з терміналу у Хорватії.

Як уточнили згодом у пресслужбі “Оператора ГТС”, фізичний імпорт газу з Угорщини очікується на рівні 3 млн кубометрів.

“Номінація на імпорт природного газу з Угорщини до України 1 лютого складає 4,7 млн куб. м, з яких – близько 3 млн куб. м складуть фізичні поставки. Порівняно з 31 січня, добовий імпорт газу з Угорщини зросте у сім разів”, – йдеться у повідомленні компанії.

Як повідомлялося, загалом на лютий 2022 року трейдери забронювали понад 195 млн куб. м потужностей для імпорту газу до України. З них – 124,8 млн куб. м (4,46 млн куб. м на добу) з Угорщини.

Наприкінці року “Оператор ГТС України” та оператор ГТС Угорщини компанія FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну.

Угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн кубометрів газу з Угорщини до України, що відповідає добовому обсягу споживання газу Києвом. Разом з наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн куб. м) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн куб. м на добу.

Нагадаємо, з 1 жовтня російський “Газпром” зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини.

За даними “Оператора ГТС”, зупинка фізичного транзиту газу до Угорщини через Україну значно обмежила можливості українських та іноземних замовників імпортувати газ цим маршрутом, оскільки за цим напрямком раніше існувала можливість лише віртуального реверсу газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: