За попередньою оцінкою, загальна вартість вироблених товарів та послуг перевищить торішній показник на $39,4 млрд.

За підсумками 2021 року, Україна досягне рекордно великого доларового валового внутрішнього продукту — близько $195 млрд. Про це у Facebook повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.

За прогнозом, показник буде найвищим за всю історію країни. 2020 року ВВП України становив $155,6 млрд, роком раніше $153,9 млрд. Юлія Свириденко стверджує, що 2022 року уряд планує запустити низку державних програм, які забезпечать швидке зростання валового внутрішнього продукту. Зокрема, утеплення житлових будинків, відновлення зрошувальних систем у південних регіонах, запуск доступних іпотечних кредитів, фінансування експортерів продукції.

26 листопада Юлія Свириденко, міністр оборони Олексій Резніков та глава МЗС Дмитро Кулеба провели онлайн переговори з представниками великих компаній та фондів, які є інвесторами України. Сторони обговорили стабільність української економіки перед зовнішніми загрозами, а міністри розповіли про покращення макроекономічних показників та озвучили свої прогнози на наступний рік.

“Наша мета – забезпечити сталість основних показників: зростання ВВП, збільшення золотовалютних резервів, стримування інфляції в допустимих межах. Ми прагнемо довести бізнес-клімат в Україні до найкращих світових стандартів”, — наголосила Юлія Свириденко у своєму посту.

Міністр наголосила, що інвесторів дуже непокоїть безпека кордонів на тлі війни з Росією. Як запевнив Олексій Резніков, військовим вдається зберігати стабільність у прикордонних районах. Дмитро Кулеба у свою чергу вказав на спроби Росії зіпсувати імідж України за допомогою дезінформації, проте дипломати намагаються цьому протидіяти та доводити інвестиційну привабливість країни за кордоном.

Раніше стало відомо, скільки малий бізнес втрачає через карантин в Україні. Виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський заявив, що за оцінками НБУ за місяць у IV кварталі обмеження зменшать річний ВВП на 0,2%, проте загальний ефект не перевищить -0,3%.

Фокус також писав, що Мінекономіки повідомило про зростання ВВП України за підсумками січня-серпня 2021 року на 2,9%. А ось 2020 за той же період показник знизився на 5,7%.

Тим часом, у проекті держбюджету на 2022 рік Верховна Рада прогнозує зростання номінального ВВП на рівні 3,8%, загалом він має становити 5368,7 млрд грн. 2 листопада депутати ухвалили документ у першому читанні, внісши близько 4 тисяч правок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: