В Україні з вересня 2022 року запровадять непрямі методи податкового контролю. Чиновники зможуть перевіряти великі витрати українців, і якщо їх не вдасться підтвердити доходами, з яких сплачено податки, з такої суми доведеться заплатити 19,5% ПДФО та військового збору.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. У податківців є база легальних доходів українців, яка збиралася з 1995-го. Водночас із реєстрів нерухомості, рухомого майна, а також від банків можна отримати інформацію про великі витрати. Якщо виявиться, що легальними доходами такі витрати не пояснити, то податківці можуть поставити справедливе запитання: звідки гроші.

Якщо українець не зможе пояснити походження коштів, доведеться сплатити податок за цю суму. “Найімовірніше, буде запроваджено ціновий ценз, за якого у разі купівлі понад якусь суму продавець буде зобов’язаний взяти мої дані як покупця і передати до податкової”, – каже старший аналітик з податкових питань Інституту соціально-економічної трансформації В’ячеслав Черкашин.

“За деякими даними, у надрах податкової навіть розглядається ідея зобов’язати українців у разі великих покупок надавати продавцю копію ідентифікаційного коду, а той має повідомити ці дані до фіскальних органів”, – розповідає президент Української організації захисту споживчих послуг Олег Титамир.

Під непрямий податковий контроль не потраплятимуть задекларовані, а також придбані раніше дрібні активи:

400 тисяч гривень;

житлова нерухомість площею до 120 кв. м;

один автомобіль.

За офіційними даними, зараз законопроєкт про непрямі методи податкового контролю тільки розробляється Кабінетом міністрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: