Ресурс для погашення боргу ДП “Гарантований покупець” (ДП “ГарПок”) за 2021 рік перед виробниками електроенергії за “зеленим” тарифом, що становить, за оперативними даними, близько 10 млрд грн, є, повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, пише “Енергореформа”.

“Ресурс для погашення цих боргів до кінця року або принаймні до кінця січня є. Цим ресурсом є ті ж 2 млрд грн (від “зелених” єврооблігацій). Також у “ГарПоку” на рахунках є гроші. Крім того, джерелом буде виступати той обсяг коштів, який ми зберемо з тарифу на передачу за грудень та січень, оскільки ці місяці є для нас профіцитними з фінансової точки зору. Це в сукупності має забезпечити погашення заборгованості”, – роз`яснив він на засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП.

При цьому Кудрицький зазначив, що залишок на рахунках НЕК понад 2 млрд грн із коштів, залучених від розміщення “зелених” євробондів на $825 млн, будуть сплачені компанією для “ГарПока” після підписання з ним відповідних актів за 2021 рік.

Нагадаємо, 3 листопада “Укренерго” оголосила про розміщення п`ятирічних єврооблігацій на суму $825 млн (еквівалент 21,69 млрд грн) з дохідністю 6,875%, випущених під розрахунки перед ВДЕ-генерацією. За кілька днів НЕК перерахувала “ГарПоку” 19,3 млрд грн. “ГарПок” зі свого боку направив усі гроші на розрахунки з 960 виробниками зеленої електроенергії, але після зміни керівництва з Костянтина Петриківця на Вадима Уліду 3,04 млрд грн, призначені ДТЕК ВДЕ, були повернуті Ощадбанком для ДП (на прохання підприємства).

Нещодавно “ГарПок” звернувся до Кабміну за роз`ясненням, що йому робити з цією сумою. Після цього стало відомо, що Уліда подав заяву про звільнення.

Ще однією проблемою розрахунків із ВДЕ є те, що до тарифу НЕК на передачу е/е, з якого оплачується компенсація “зелених” тарифів, не включено 20% вартості товарної продукції. НКРЕКП пояснює це тим, що згідно зі змінами до закону про альтернативні джерела енергії, прийнятими у 2019 році, цей обсяг має оплачуватись з бюджету. Але бюджетом такі витрати також не передбачено. Через таку невизначеність “Укренерго” не підписує в 2021 році акти “ГарПоку” на компенсацію “зелених” тарифів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: