Уряд провів консультації щодо Стамбульської конвенції із Радою Європи та отримав відповідні роз’яснення, які мають спростити ратифікацію документа в Україні.

Про це у коментарі повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

“Якщо ми говоримо про ратифікацію Стамбульської конвенції про протидію насильства щодо жінок, ми провели консультації також з Радою Європи. Тому що, ви знаєте, були застереження і релігійних організацій. Було багато застережень щодо тлумачення самої конвенції”, — розповіла вона.

Відтак віцепрем’єрка звернулася до генеральної секретарки Ради Європи, яка надала відповідний лист із роз’ясненнями.

“З урахуванням цього і консультацій, ми підготували проєкт заяви, яка буде роз’яснювати власне те, як ми бачимо і розуміємо конвенцію. Зокрема, що вона взагалі не стосується питань гендерної ідентифікації, гендерних стереотипів, будь-яких положень які стосуються Конституції, сімейних устоїв, закріплених в Конституції”, — підкреслила Стефанішина.

За її словами, уряд сформував застереження, що має спростити процес ратифікації конвенції.

“Тому ми таке застереження сформували, ми готуємо пакет для того, щоб президент вніс його на розгляд парламенту, і він точно вже відповідає міжнародній практиці. Такі країни, як Хорватія, також ратифікували конвенцію із застереженнями”, — додала віцепрем’єрка.

При цьому Стефанішина підкреслила, що змінити термінологію документа неможливо.

“З документа не можна прибрати слово “гендер”, тому що це — міжнародна конвенція, вона просто ратифікується. Але разом з ратифікацією є такий інструмент як заява, в якій ми розтлумачуємо, як ми бачимо і розуміємо положення конвенції відповідно в тій заяві, які буде подаватися Україною”, — зазначила політикиня.

Віцепрем’єрка зауважила, що таке тлумачення буде публічним та стане невід’ємною частиною законопроєкту.

“Тому, щойно як законопроєкту буде зареєстрований в парламенті, всі зможуть ознайомитись з цією заявою”, — підсумувала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: