Кабмін затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги – “Пакунку малюка”, а також порядок використання коштів на ці цілі.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту постанови, “Пакунок малюка” може бути виданий у закладі охорони здоров’я. У разі відсутності у ньому такої допомоги або народження дитини поза межами медзакладу “Пакунок малюка” видають в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання.

Постановою надається можливість як виняток, виплачувати грошову компенсацію “пакунку малюка” на дітей, які народилися в період із 24.10.2020 по 01.07.2021, у разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” з незалежних від отримувача причин.

У 2021 році реалізація програми “Пакунок малюка” потребуватиме державного фінансування в розмірі 1, 751 млрд грн.

Одноразова натуральна допомога “Пакунок малюка” надається на дітей, народжених починаючи з 24 жовтня 2020 року включно.

Нагадаємо, що 30 червня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон щодо надання при народженні дитини “Пакунку малюка” .

Закон визначає, що одноразову допомогу у вигляді “пакунків малюка” сім’ї зможуть отримати протягом 30-ти днів після народження дитини. До нього входитиме набір товарів першої необхідності. “Пакунок малюка” надаватиметься безкоштовно.

Разом з тим закон передбачає, що з 1 липня 2021 року запрацює опція монетизації для родин, які надають перевагу коштам, а не натуральній допомозі у вигляді пакунка.

Кабмін на засіданні 29 липня ухвалив рішення про запровадження виплати 5 тис. грн на одного новонародженого замість видачі “Пакунка малюка”. Механізм отримання грошової компенсації замість “Пакунка малюка” почав працювати з 1 вересня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: