Усі білоруські банки під’єдналися до системи передання фінансових повідомлень Центробанку Росії. Про це 9 грудня заявив начальник управління департаменту національної платіжної системи Банку Росії Денис Баришков, зазначає “Прайм”.

Як підкреслює агентство, цю систему створили в разі можливого від’єднання Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Reform.by зазначає, що інтеграцію білоруської та російської систем передання фінансової інформації передбачено однією з 28 союзних програм із глибокої інтеграції.

Таку заяву зробили на тлі того, що Штати розглядають варіант від’єднання Росії від SWIFT через агресію проти України.

Директор інституту “Политическая сфера” Андрій Казакевич у коментарі “Белсату” говорив, що санкції проти Росії можуть вплинути і на білоруську економіку, оскільки Білорусь дуже залежить від російської економічної кон’юнктури.

Водночас старший аналітик “Альпари Евразия” Вадим Йосуб газеті “Салідарнасць” заявив, що російська система не зможе повноцінно замінити SWIFT. Вона дає можливість обмінюватися повідомленнями лише з тими, хто до цієї системи і входить: деякі російські та кілька західних банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: