Прес-секретар Держдепартаменту Нед Прайс повідомив, що в США є інструменти для «впливу» на компанії в Китаї, якщо ті спробують пом’якшити ефект санкцій проти Росії. Фірми зіткнуться з наслідками, якщо намагатимуться ухилитися від будь-якого експортного контролю, запровадженого щодо Москви у разі вторгнення Росії до України.

Про це прес-секретар Держдепартаменту Нед Прайс сказав під час брифінгу.

США готові застосувати наявні інструменти, якщо помітять, що компанії, в тому числі з КНР, роблять все можливе, щоб пом’якшити ефект від заходів США. Китайські фірми зіткнуться з наслідками, якщо спробують ухилитися від будь-якого експортного контролю, введеного по відношенню до Москви у разі вторгнення Росії в Україну.

«У нас є набір інструментів, які ми можемо використовувати, якщо побачимо, що іноземні компанії, в тому числі в Китаї, роблять все можливе, щоб компенсувати дії експортного контролю США, ухилитися від них або обминути», — сказав представник Держдепу.

Прайс додав, що Росія повинна знати, що тісніші відносини з Пекіном не компенсують наслідків, накладених у відповідь на вторгнення в Україну.

«Якщо Росія думає, що вона зможе пом’якшити деякі з цих наслідків за рахунок тісніших відносин з Китаєм, то це не так. Це насправді зробить російську економіку в багатьох відносинах більш крихкою», – зазначив прес-секретар.

Сполучене Королівство розробило санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну. За його словами, санкції буде введено автоматично при нападі РФ.

Якщо білоруський режим підтримає російську агресію проти України, на нього буде накладено аналогічні санкції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: