Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України розглядає дії окупантів, які блокують роботу членів місії ОБСЄ на Донбасі, як системний підрив повноважень Місії. Разом з тим ОБСЄ констатувало загрозу своїм патрулям.

Про це повідомив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

«Дві доби їх бази (ОБСЄ) в Донецьку і Горлівці були блоковані. Вчора спробували виїжджати, не пустили. Українська делегація розглядає ці дії, як системний підрив повноважень Місії», – зазначив Арестович.

За його словами, в сукупності з непродовженням мандату місії ОБСЄ на російських прикордонних пунктах переходу в Донецьку і Гуково, ці дії РФ в ТКГ розцінюють, як послідовну і свідому політику, спрямовану на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі.

Арестович зазначив, що Українська делегація в ТКГ знаходиться в постійному контакті з постійним представництвом ОБСЄ у Відні і СММ ОБСЄ.

«Ще раз підкреслюємо, що діяльність СММ ОБСЄ ми розглядаємо як основу неупередженого моніторингу ситуації в районі збройного конфлікту на сході України і віддаємо належне Місії як силі, що сприяє діалогу між його сторонами, Україною і РФ», – додав Арестович.

Сьогодні вранці бойовики заблокували спостерігачів з Організації з безпеки і співпраці в Європ е на передовій патрульної базі в Горлівці. Вони оточили готель і забороняли їм вийти.

На одному з блок-постів під Маріуполем під час перевірки пасажирів автобуса співробітники виявили 67-річного чоловіка, який підозрюється причетності до незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР».

Контррозвідники Служби безпеки України викрили та затримали на Херсонщині бойовика, який активно сприяв окупації Криму Росією . Підозрюваний патрулював українські міста зі зброєю в руках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: