У Києві відбулася конференція громад «Компелексні плани розвитку територій» за участю міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, директора місії USAID в Україні та Білорусі Джима Хоупа, директорки Програми USAID АГРО Ксенії Сидоркіної та першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Під час конференції було представлено перший в Україні досвід з розробки комплексних планів просторового розвитку громад відповідно до нового законодавства – Пісочинської та Роганської громад у Харківській області. Представники цих громад поділилися досвідом впровадження комплексних планів просторового планування територій та представили створені геопортали своїх громад.

«Земельна реформа дала можливості громадам розвивати території, залучати інвестиції, забезпечити економічний розвиток через раціональне використання земельних ресурсів. У цьому контексті просторове планування надзвичайно важливе – навчання громад з точки зору управління землею, роз’яснювальна робота і безпосереднє впровадження просторового планування. Ми докладаємо зусиль, аби подолати таке явище як корупція та рейдерство, оскільки для країни важливо, щоб зростав добробут не лише на рівні громади, а й на рівні кожного її мешканця», – зазначив міністр Роман Лещенко.

Однією з основ цієї реформи є перехід до нового підходу керування земельними ресурсами, від якого будуть отримувати користь усі громадяни. І сьогоднішня конференція має на меті розвинути такий досвід на прикладі двох громад, які вже провели цей пілотний проєкт у себе. Ми хочемо і надалі допомагати Україні й цінуємо хороше партнерство з урядом України, місцевими громадами та бізнес спільнотою» – підкреслив Джим Хоуп, директор місії USAID в Україні та Білорусі.

Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив:

Ми пишаємося, що земельна реформа була не просто проголосована, а в рамках її реалізації йде предметне фахове обговорення по ключових напрямах, зокрема і просторового планування. Якісне просторове планування та якісна робота над правильною забудовою території буде збільшувати також і екологічну відповідальність наших громад».

Крім того у заході взяли участь представники профільних асоціацій, Держгеокадастру та Науково-дослідного інституту геодезії та картографії. Учасники ознайомилися зі зразками даних, документацією, рекомендаціями щодо підготовки картографічної основи, розробки технічних завдань для замовників і виконавців та проведення екологічної оцінки.

Спікери обговорили основні завдання земельної децентралізації та представили наявні інструменти оприлюднення даних на Національному геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних.

24 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», пов’язаний зі стрімкими змінами й поліпшеннями для розвитку територіальних громад, а саме запровадженням комплексного планування розвитку територій об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: