Лідери шести країн Євросоюзу закликали до переговорів на високому рівні щодо забезпечення справедливого розподілу доз вакцини проти коронавірусу. Вони вважають, що існуюча система створює нерівність між країнами-членами ЄС, повідомляє Австрійське агентство друку в суботу, 13 березня.

Глави урядів Австрії, Болгарії, Латвії, Словенії, Чехії та Хорватії направили спільний лист президенту Європейської ради Шарлю Мішелю і президенту Єврокомісії Урсуле фон дер Ляйєн.

Автори листа вимагають організувати розподіл вакцин між країнами ЄС пропорційно чисельності населення. Керівники країн розкритикували ймовірний механізм в рамках Євросоюзу, що дозволяє окремим державам і фармакологічним компаніям укладати додаткові угоди на поставку вакцин. Через це окремі члени можуть зіткнутися з нестачею вакцин.

Канцлер Австрії Себастьян Курц напередодні заявив, що вакцини від коронавірусу розподіляються між членами Євросоюзу не пропорційно чисельності їх населення, тому що таємні угоди були укладені між окремими країнами і фармацевтичними компаніями. За словами Курца, всупереч домовленості глав держав і урядів ЄС таємні контракти могли бути підписані в рамках керуючої ради ЄС за участю медичних чиновників. Канцлер Австрії порівняв подібні кулуарні угоди з базаром.

Курц переконаний, що через такий механізм Болгарія і Латвія можуть зіткнутися з дефіцитом вакцин. Канцлер Австрії в зв’язку з цим закликав запобігти реалізації таємних домовленостей, щоб домогтися рівноправного розподілу вакцин в Європі.

У свою чергу деякі країни ЄС відкинули звинувачення Курца. Про прозорий механізм закупівель заявили Нідерланди і Мальта.

Брюссель обережно відреагував на наступ шести країн. Представник ЄС підтвердив одержання листа в суботу і сказав: «Ми уважно стежимо за ситуацією». Він також згадав запланований саміт ЄС на 25 і 26 березня. На цій конференції на вищому рівні також буде обговорюватися узгодження стратегії боротьби з пандемією коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: