Вірус «Омікрону» буде ширитися Україною до середини літа. Про це заявила відомий лікар-інфекціоніст, депутат «Нашого краю» Миколаївської облради Світлана Федорова.

«Зараз очікуємо спалах, який буде триматися 1,5 – 2 місяці. У квітні рівень захворюваності почне знижуватися, але до липня «Омікрон» ще буде. Але на цьому пандемія не закінчиться. За «Омікроном» з’явиться новий штам», – говорить Федорова.

За її словами ситуація сильно погіршується через катастрофічну нестачу медикаментів, відсутність запасів кисню, шалений брак персоналу.

«Реально лікарні забезпечені на 20-50% максимум залежно від регіону», – говорить лікар інфекціоніст.

Через бездіяльність Уряду новий локдаун уже точно буде по всій країні, тож незабаром знову перейдемо на дистанційне життя, – каже Федорова. Лікар-інфекціоніст закликає бути обережними, утримуватися від великих скупчень людей, дотримуватися правил безпеки і при перших симптомах залишатися вдома і уникати всіляких контактів.

«Головна відмінність симптомів Омікрону та Дельти від інших вірусних захворювань в їх швидкості. Температура піднімається миттєво, особливо у дітей (у дорослих часто спостерігається не суттєве підняття температури, яке некорелює з реальною важкістю перебігу хвороби), зникає бажання їсти, дітки та люди похилого віку стають дратівливими та подекуди агресивними, безсилими та нервовими. Взагалі, саме супутні психологічні розлади, виділяють коронавірус серед інших застудних захворювань», – додає Федорова .

«Наш край» наполягає на тому, щоб в Україні терміново була ухвалена Програма інфекційної безпеки. Це – конкретний і зрозумілий план дій, якій допоможе взяти епідемію під контроль.

Програма інфекційної безпеки має передбачати забезпечення лікарняних закладів необхідною кількістю кадрів, медикаментів, засобів захисту, тестів. Однин із важливих аспектів Програми – масове тестування населення, зміна графіків роботи підприємств та освітніх закладів з тим, щоб розвести пасажиропотоки у часі та, таким чином, уникнути скупчень людей у пікові години, створення ефективних систем провітрювання та знезараження приміщень освітніх закладів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: