карантин, коронавірус, ковід

Всесвітня організація охорони здоров’я планує виплачувати компенсації за наслідки, пов’язані із рідкісними серйозними побічними ефектами від вакцин проти коронавірусу в межах механізму COVAX, йдеться у заяві ВООЗ.

Компенсації зможуть отримати люди з 92 країн із низьким та нижче середнього рівнями доходу, які отримали вакцину в межах глобальної ініціативи COVAX. У цей список входить й Україна.

«Усі вакцини, які закуповуються або поширюються через COVAX, отримують схвалення регуляторних органів або дозвіл на використання в надзвичайних ситуаціях, щоб підтвердити їхню безпеку й ефективність. Але, як і всі ліки, навіть вакцини, схвалені для загального застосування, в рідкісних випадках можуть викликати серйозні побічні реакції», – кажуть у ВООЗ.

Ідеться про план безвідмовної системи компенсації при нещасних випадках (no-fault compensation plan), який ВООЗ узгодила у зв’язку із повідомленнями про серйозні побічні ефекти у людей. За цією схемою, нещасні випадки та травми вважаються неминучими, а потерпілим компенсують пов’язані з наслідками витрати (без необхідності залучення судів і доказів відповідальності іншої сторони за завдані збитки).

Заявки на компенсацію можна буде подавати через портал www.covaxclaims.com. Він має запрацювати з 31 березня 2021 року. Право на отримання допомоги буде доступним до 30 червня 2022 року.

У ВООЗ не повідомили детальних критеріїв щодо того, хто саме може подавати заявку на компенсацію та про які саме рідкісні побічні ефекти та наслідки йдеться.

У межах глобальної ініціативи COVAX Україна має отримати 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech, а також 12 мільйонів доз вакцин AstraZeneca та NovaVax. Перша партія вакцини Oxford-AstraZeneca виробника Serum Institute India прибула до України 23 лютого.

Механізм COVAX має на меті до кінця 2021 року поставити щонайменше 2 мільярди доз вакцин усім країнам-учасницям, кажуть у ВООЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: