Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відкрив ще одне провадження за позовом екс-президента Віктора Януковича. Він вимагає визнати у Верховної Ради відсутності повноважень позбавляти звання президента інакше, як шляхом імпічменту.

Про це у Telegram-каналі повідомила представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

«Янукович В.Ф. подав до ОАСК ще один позов проти Верховної Ради, в якому вимагає визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання президента України в спосіб інший, окрім як шляхом імпічменту», – написала вона.

За її словами, Окружний адміністративний суд м. Києва вже відкрив провадження у цій справі і призначив справу до розгляду у порядку спрощеного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання.

«Тобто рішення суду за цим позовом може бути ухвалене практично у будь-який момент», – уточнила Совгиря.

Нагадаємо, Постановою Верховної Ради від 22.02.2014 № 757-VII парламент констатував самоусунення Януковича від здійснення конституційних повноважень Президента України та призначив позачергові президентські вибори.

30 грудня 2021 року стало відомо, що ОАСК відкрив справу за позовом Януковича, в якій він просить суд встановити відсутність у Верховної Ради повноважень на ухвалення актів про самоусунення президента України. Розгляд справи із викликом сторін призначено на 16 лютого 2022 року.

Раніше Ольга Совгиря зазначала, що ОАСК не має повноважень розглядати такий позов. Будь-які акти, дії та бездіяльність Верховної Ради можуть оскаржуватися щодо їхньої законності виключно у Верховному Суді. При цьому навіть Верховний Суд може перевіряти лише законність актів Верховної Ради, а вирішення питання щодо їх відповідності Конституції, є винятковим повноваженням Конституційного Суду України.

Ранее Янукович попросив видати йому український паспорт, аби з’явитися до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: