Керівник Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що Мінські угоди практично неможливо виконати, однак запевняє, що українська сторона зробить все для реалізації закладених у них принципів.

“Якщо говорити чесно, то в тій редакції, в якій вони сьогодні існують, мені іноді здається, що вони і підписувалися з метою і з розумінням, що виконати їх неможливо, але Україна, і президент багато разів про це говорив, зробить все для того, щоб принципи, закладені в Мінських угодах, були виконані з нашого боку”.

“У процесі узгодження нової дорожньої карти, нового плану (“План спільних кроків”, представлений Леонідом Кравчуком – ІФ Україна), який повинен базуватися на принципах Мінських угод, безумовно потрібно вносити коригування для імпульсу переговорам, щоб врятувати їх”.

Єрмак резюмував, що “через шість років підписання Мінських угод, фактично відчутних результатів немає”.

Глава ОП зазначив, що “прогрес у переговорах є, хоча вони йдуть дуже повільно і складно”.

За його словами, українській стороні вдалося кардинально змінити представництво в мінському процесі та підняти рівень беззастережної підтримки з боку Німеччини і Франції.

На питання “Чи зберігається зараз режим припинення вогню?” глава Офісу президента відповів, що “режим припинення вогню триває”.

“Незважаючи на провокації (з боку РФ і ОРДЛО – ІФ Україна), які є зараз, вони непорівнянні з тими часами, коли режиму не було. Але не можна приховувати, що є загиблі і поранені. Але, якщо ми порівняємо цифри втрат, які наша армія несла в аналогічному періоді, наприклад, рік тому, то, безумовно, це в рази менше”.

Інтерфакс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: