Представництво ЄС в Україні закликало Верховну Раду якомога швидше остаточно схвалити поправки №5459-1 до закону про Національне антикорупційне бюро. Якщо зміни ухвалять сьогодні, 19 жовтня, це буде гарантувати незалежність НАБУ, заявили євродипломати.

«Важливо, аби поправки 5459-1 до Закону про НАБУ були ухвалені сьогодні. Це гарантуватиме незалежність і ефективність Національного антикорупційного бюро, ключового для досягнення відчутних результатів у протидії корупції високого рівня. ЄС розраховує на відданість Верховної Ради цій боротьбі» – Представництво ЄС в Україні.

Нагадаємо, закон №5459 про приведення у відповідність з Конституцією України закону про НАБУ передбачає:

  • Змінити статус НАБУ і зробити його центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом , зараз бюро фактично державний правоохоронний орган. Зміна статусу не вимагає додаткових заходів і ресурсів.
  • Вимоги уряду щодо формування структури апарату центрального органу виконавчої влади не поширюються на НАБУ
  • Прибрати норму, за якою НАБУ створює президент.
  • Кабмін координує роботу НАБУ, але положення про бюро не затверджує.
  • Акти НАБУ не можуть бути скасовані повністю або в окремій частині урядом.
  • Призначає і звільняє директора НАБУ Кабінет міністрів (в чинному законі – президент).

Нагадаємо, Верховна Рада 21 травня ухвалила за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро у відповідність до вимог Конституції.

Раніше Європейський Союз та США висловили розчарування у зв’язку зі зривом засідання комісії з відбору керівника САП. Комісію закликали без зволікання відновити роботу. Засідання комісії, яка повинна обрати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, було призначено на суботу, 9 жовтня. Воно не відбулося через відсутність кворуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: