Україна отримала від Європейської комісії другий транш п’ятої програми макрофінансової допомоги розміром 600 млн євро. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Він також подякував президентці Єврокомісії і віцепрезиденту за плідну співпрацю та дієву підтримку реформ.

“За підсумками 23-го саміту Україна — ЄС сьогодні були отримані €600 млн макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Дякую Президенту Єврокомісії фон дер Ляєн і віцепрезиденту Домбровскісу за плідну співпрацю та дієву підтримку реформ. Разом будуємо європейську Україну”, – йдеться в офіційному Twitter Зеленського.

На сайті Єврокомісії уточнюється, що гроші ЄС виділяє для усунення економічних наслідків пандемії COVID-19.

“Це другий і останній транш у рамках поточної програми МЗС України після першої виплати 600 мільйонів євро в грудні 2020 року. Завдяки цій виплаті непогашена сума кредитів Україні в рамках її численних програм макрофінансової допомоги досягає 4,4 млрд євро”, – йдеться в повідомленні.

За словами виконавчого віцепрезидента Єврокомісії з економічних питань Валдіса Домбровскіса, транш розміром 600 млн євро, виділений сьогодні, є явною ознакою підтримки ЄС програми реформ в Україні.

“Україна доклала значних зусиль для виконання умов програми, а також домоглася задовільного прогресу з МВФ”, – зазначив він.

Водночас Домбровскіс висловив упевненість, що Європейський союз, надаючи фінансову та технічну підтримку, допомагає поліпшити рівень життя українського народу.

“Надаючи сильну політичну підтримку, ми підсилюємо інтеграцію України з Європейським Союзом”, – додав віцепрезидент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: