Згідно з офіційними даними Державної митної служби України, за перші 11 місяців 2021 року Україна експортувала агропродовольчої продукції (групи 1-24 УКТЗЕД) на загальну суму $24,4 млрд, перевищивши тим самим історичний максимум показника відвантажень, зафіксований за підсумками 2020 р. ($22,2 млрд). Даний факт зазначив директор ННЦ “Інститут аграрної економіки” Микола Пугачов, повідомила 15 грудня прес-служба Центру.

«Таким чином, Україна вчетверте поспіль оновлює рекорд річного аграрного експорту», – підкреслив учений.

Також він зазначив, що рекордних обсягів у п.р. досягли продажі на зовнішні ринки українських макаронних виробів, які за 11 місяців п.р. склали 35 тис. тонн.

Крім того, за прогнозними розрахунками вчених «Інституту аграрної економіки», дуже велика ймовірність досягти за підсумками 2021 р. історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.

«До завершення 2021 р. зазначені показники ще збільшаться. Але вже зараз можна стверджувати, що такі позитивні результати досягнуті завдяки триваючій тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхам вітчизняних експортерів в сегментах, де вдалося повністю використовувати існуючу кон’юнктуру, задовольняючи потреби споживачів», – підсумував М.Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: