Державна екологічна інспекція оцінила збитки від забруднення річки Тетерів неочищеними каналізаційними стоками КП Житомирводоканал майже в 23 млн гривень. Про це повідомив глава Держекоінспекції Андрій Мальований.

Він зазначив, що перші скиди неочищених вод комунальне підприємство здійснило ще 7 серпня.

“Держекоінспекція Поліського округу здійснювала моніторинг екологічної ситуації на річці Тетерів. Щодня фахівці відбирали проби води і здійснювали їхню лабораторну експертизу, за результатами якої зафіксовано відхилення від норми за вмістом аміаку, нітритів, нітратів, заліза, фосфату, хімічного і біохімічного споживання кисню, зважених речовин. Також зафіксовано низький вміст розчиненого кисню у воді (від 0,9 мг/м3 до 2,8 мг/м3 за норми не менше 4 мг/м3)”, – написав Мальований у Facebook.

Крім цього, в зразках забрудненого ґрунту виявили перевищення вмісту амонію утричі, фосфору – в 1,5 рази, хлоридів – в 2,5 рази.

За його словами, Житомирводоканал скинув в річку 120 тисяч кубометрів неочищених стічних вод. В результаті забруднилася річкова вода, а також загинуло понад 27 тисяч одиниць риби.

Держекоінспекція оцінила збитки від скиду неочищених стічних вод в 13,1 млн гривень, загибель водних живих ресурсів – в 8,9 млн, забруднення земельних ресурсів – майже в 880 тисяч грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: