Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська з офіційним візитом відвідають Катар. Візит запланований на 5 квітня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

“Володимир Зеленський проведе переговори з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані та прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Держави Катар Халідом бін Халіфою Аль Тані. Під час зустрічей буде обговорюватися широкий спектр питань двостороннього співробітництва в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, аграрній, енергетичній та військово-технічній сферах, а також взаємодії в рамках міжнародних організацій”, – йдеться в повідомленні.

За результатами переговорів сторони мають намір підписати кілька документів.

Олена Зеленська проведе зустрічі з главою катарського фонду освіти, науки і соціального розвитку Qatar Foundation Мозо бинт Нассер, головою катарської державної інституції Qatar Museums Меяссою бинт Хамад Аль Тані, а також з дружиною Еміра Катару Джавагір бинт Хамад бін Сухейм Аль Тані. Зустрічі пройдуть у рамках розвитку напрямку суспільної відповідальності і культурної дипломатії.

“Нам потрібні надійні партнери, якщо ми хочемо швидко розвиватися… Короткий візит у Катар – хороша спроба розширити власні можливості. І важливо це саме сьогодні, коли світ трохи розгублений і намагається виробити спільні програми відповідей на нові виклики”, – заявив радник Офісу президента Михайло Подоляк.

Він наголосив, що Катар вкрай зацікавлений у поглибленні різних форматів співпраці з Україною.

“Це і інвестиційні програми, і проекти в інфраструктурі – управління портами і аеропортами, їх модернізація, будівництво нових об’єктів. Це також програми в Агропромисловому секторі, енергетиці, фінансовому секторі, IT-сфері”, – перерахував Подоляк.

Він висловив упевненість, що візит глави України в Катар є дуже важливим і матиме позитивний вплив на економічне зростання країни і її позиції на міжнародній арені.

Радник глави Офісу президента України Тимофій Милованов уточнив, що під час візиту в Катар будуть обговорюватися питання продовольчої безпеки, експорту в Катар сільськогосподарської продукції, поставки зрідженого газу з Катару.

Також йтиметься і про інвестиції: в розвідку видобутку газу в Україні, в інфраструктуру, енергетику, агропромислову галузь, в українські стартапи.

Крім цього сторони обговорять участь в приватизації в Україні, питання допомоги з безпекою на чемпіонаті з футболу в Катарі, ситуацію з коронавірусом і співпрацю в галузі кібербезпеки.

“Спільні проекти дозволять збільшити інвестиції в Україну, створити додаткові робочі місця, наростити міжнародну торгівлю…”, – зазначив Милованов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: