Україні загрожує новий штам коронавірусу “Омікрон”, особливостей циркуляції якого вчені поки що не з’ясували. Про це 20 грудня під час брифінгу, який транслювали у Facebook на сторінці МОЗ, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Мінімізація ризику поширення COVID-19 – це не питання випадку, це питання свідомого вибору. Виконуючи п’ять рекомендацій, ми зможемо зробити новорічні свята більш безпечними та радісними”, – сказав міністр.

Він закликав усіх вакцинуватися проти коронавірусу.

“Незважаючи на те, що збір даних ще продовжується, Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що існуючі вакцини будуть захищати нас від важкого перебігу хвороби, який викликає штам “Омікрон”, – наголосив Ляшко.

Він попросив українців використовувати маски, дотримуватися фізичної дистанції не менше ніж один метр, провітрювати приміщення, а також уникати закритих просторів та скупчення людей.

“Слідкуйте за чистотою рук. Прикривайте рота і носа зігнутим ліктем або серветкою при кашлі та чханні. Кожен із цих заходів сам по собі важливий, але коли вони застосовуються в комплексі, їхня ефективність збільшується в рази”, – заявив міністр.

Ляшко порекомендував зустрічі проводити на відкритому повітрі, а також утриматися від подорожей особам, які належать до групи ризику.

“Отримуйте інформацію з надійних джерел. Дезінформація створює реальну загрозу життю та здоров’ю людей, підриває віру в науку та заважає приймати правильні рішення по відношенню до здоров’я”, – зазначив глава МОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендуємо

error

Підпишіться на нас у соцмережах: